ИНТЕРХОТЕЛ 4* Сандански                Цените се со важност до 31.01.2019

Цените се на ДЕН за СОБА – ноќевање со појадок

сместување

петок и сабота

недела-четврток

7+ ноќи

SGL standard (еднокреветна соба)

1 ADL

60 €

48 €

46 €

1ADL+CHD (4-11,99)

54

44

42

SGL lux (еднокреветна соба)

1 ADL

66

52

50

1ADL+CHD (4-11,99)

60

48

44

DBL standard (двокреветна соба)

2 ADL

76 €

60 €

59 €

2ADL+CHD (0-3,99)

76 €

60 €

59 €

2ADL+CHD (4-11,99)

88 €

70 €

69 €

2ADL+CHD (12-15,99)

104 €

83 €

81 €

2ADL+2CHD(0-3,99) (4-11,99)

88 €

70 €

69 €

2ADL+2CHD(0-3,99) (12-15,99)

104 €

83 €

81 €

DBL lux (двокреветна соба)

2 ADL

86 €

69 €

66 €

2ADL+CHD (0-3,99)

86 €

69 €

66 €

2ADL+CHD (4-11,99)

98 €

79 €

76 €

2ADL+CHD (12-15,99)

114 €

92 €

88 €

2ADL+2CHD(0-3,99) (4-11,99)

98 €

79 €

76 €

2ADL+2CHD(0-3,99) (12-15,99)

114 €

92 €

88 €

STUDIO (студио)

2 ADL

124 €

100 €

96 €

2ADL+CHD (0-3,99)

124 €

100 €

96 €

2ADL+CHD (4-11,99)

124 €

100 €

96 €

2ADL+2CHD (0-3,99) (4-11,99)

152 €

123 €

118 €

2ADL+CHD (12-15,99)

152 €

123 €

118 €

3ADL

152 €

123 €

118 €

3ADL+CHD (4-11,99)

180 €

146 €

140 €

3ADL+CHD (4-11,99)

180 €

146 €

140 €

3ADL+2CHD(0-3,99) (4-11,99)

180 €

146 €

140 €

APP LUX (апартман лукс)

2 ADL

140 €

112 €

108 €

2ADL+CHD (0-3,99)

140 €

112 €

108 €

2ADL+CHD (4-11,99)

140 €

112 €

108 €

2ADL+CHD (12-15,99)

196 €

158 €

152 €

3ADL

168 €

135 €

130 €

3ADL+CHD (4-11,99)

168 €

135 €

130 €

Легенда:  ADL–возрасен, CHD–дете,
Доплата:  вечера 12€-возрасен, 7€-дете 4-12

Сместување по 14:00 ч. (локално време) Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Цените се во € за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба/студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба и вклучуваат:

 • Ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера)
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Лежалка и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса

 Доплата за полупансион 12 евра дневно по лице.

Стандардните SGL и DBL двокреветни соби се наоѓаат на I-II-III-IV кат.
Лукс SGL и DBL  собите се наоѓаат на V-VI-VII кат.
Големината на собите е 25м2.
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат) 


Интерхотел Сандански нуди сместување во 6 студија.
Спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат)

Апартманите Лукс се наоѓаат на V-VI-VII кат.
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила 

Ценовникот не важи за празници, семинари и за дати: 21.12-26.12.2018г. и  28.12.18-01.01.19г.

 

Сместување

Минимум

Максимум

 Двокреветна соба

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Студио СТАНДАРД

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

 Апартман ЛУКС

1 возрасен

3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.


Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1 евро = 62мкд