Кушадаси е едно од најубавите места на брегот на Егејското Море. Кушадаси нуди можност за незаборавен одмор, тука секој ќе најде нешто за своите желби и потреби, добар одмор, забава...По целодневното уживање на некоја од прекрасните плажи (Ladies Beach, Green Beach, Long Beach) и капење во топлото море, вечерта на располагање Ви стојат безброј кафулиња, ресторани, дискотеки. Добрата локација на Кушадаси овозможува и посета на некој антички локалитет Памукале, Ефес, Дирим...или пак агреналински ден резервиран за посета на aqua park. Што и да одберете сигурно нема да погрешите.

Хотел Albora ***  се наоѓа на околу 1км од Ladies Beach и на 1км од центарот на градот. Хотелот располага со вкупно 50 соби, базен, ресторан, лоби бар. Секоја соба има клима, сопствена бања, балкон (освен трокреветните), мини бар (само во трокреветните), тв, wi-fi. Во склоп на хотелот има Турска бања, сауна и масажа - со доплата.

 

Смена

 

Период

 

Ноќевање

                         Albora ***                      HB

1

01.06-11.06

10

259

2

06.06-16.06

10

259

3

11.06-21.06

10

259

4

16.06-26.06

10

259

5

21.06-01.07

10

259

6

26.06-06.07

10

279

7

01.07-11.07

10

319

8

06.07-16.07

10

319

9

11.07-21.07

10

319

10

16.07-26.07

10

319

11

21.07-31.07

10

319

12

26.07-05.08

10

319

13

31.07-10.08

10

319

14

05.08-15.08

10

319

15

10.08-20.08

10

319

16

15.08-25.08

10

319

17

20.08-30.08

10

319

18

25.08-04.09

10

289

19

30.08-09.09

10

279

20

04.09-14.09

10

259

21

09.09-19.09

10

259

22

14.09-24.09

10

259

23

19.09-29.09

10

259

24

23.09-04.10

10

259

  • Во цената е вклучено 10 ноќевања со појадок и вечера(HB) , клима и превоз.
    Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
    Дете од 6-11,99 години 20% попуст. 
    Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден. 

    ЗА КУШАДАСИ СЕ ПОАЃА ЕДЕН ДЕН ПОРАНО ОД ДАТУМОТ ИСТАКНАТ ВО ТАБЕЛАТА ВО 10ЧАСОТ