24 МАЈ  

ГРЦИЈА

24.05 - 27.05.2018

4 дена / 3 ноќевања и превоз

 

24.05.2018 четврток

Состанок на групата во 04.00 часот од Дрводекор и поаѓање за Грција. После пладне сместување во вили ( Калитеа, Фурка или Ханиоти). Слободно време. Ноќевање.

 

25.05-26.05.2018 петок - сабота

Слободно време за индивидуални активнисти. Ноќевање.

 

27.05.2018 недела

Состанок на групата пред вилите во договорено време (околу 14часот). Поаѓање за Македонија со попатна пауза на free shop.

 

ЦЕНА:

Kалитеа (вила Димитра) 49 евра

Фурка (вила Темелис или вила Александар) 59 евра

Ханиоти (вила Пени) 69 евра

 

*цената е по лице со вклучен провоз

*цената не се намалува за патување со сопствен превоз

*попуст 10% за третто, четврто или петто лице

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

·         3 ноќевања во Калитеа, Фурка или Ханиоти

·         превоз со високо туристички автобус

·         организација и реализација на патувањето

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО

·         неспоменати трошоци

·         патничко осигурување

 

За ова патување важат општите услови за патување на ТА Скаут – Скопје