Калитеа е модерна туристичка населба што се наоѓа на источниот брег на полуостровот Касандра, Халкидики и претставува идеална дестинација за луѓето кои сакаат подинамичен одмор.
Модерната туристичка населба Калитеа е оддалечена приближно 85 километри од Солун и околу 169 километри од границата со Македонија. Името на оваа населба значи „убав поглед“, што го сфаќаат сите посетители веднаш по пристигнувањето.
Калитеа е основана во 1922. година, од бегалци од Мала Азија. Оттогаш до денес, бројот на постојаното население пораснало до 700 луѓе, а постојаните вложувања во туристичките капацитети придонело бројот на посетители во сезоната на одморите да достигне десетици илјади туристи.
Огромниот број посетители доаѓаат во Калитеа за да уживаат во одличните плажи, прекрасните пејзажи и археолошките наоѓалишта кои што се наоѓаат во непосредна близина. Но, вистинската атракција во Калитеа се дискотеките, ноќните клубови и летните барови што овозможуваат непрекината забава во текот на целиот ден, сѐ до раните утрински часови.
Спектакуларниот ноќен живот и забавите на плажа се токму тоа што ги привлекува младите луѓе во Калитеа. Но, не само што Калитеа претставува омилено место за одмор на динамичните луѓе, туку во вечерните часови доаѓаат посетители и од другите летувалишта на Касандра, како и млади луѓе од Солун.
Заради сите горенаведени причини, но и поради големиот број изненадувања што ве очекуваат при пристигнувањето, треба да ја изберете Калитеа за вашиот летен одмор.

ВИЛА ДИМИТРА
Се наоѓа близу центарот на Калитеа оддалечена од плажа 500м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште. Во непосредна близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, опремени со кујна, бања, клима вклучена во цената, тв, тераса. Собите се со поглед кон игралиштето.

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 17.01.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2018
5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2018
 

DIMITRA - KALLITHEA

Период

Ноќевања

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

20.05-27.05.18

7

59 Промо

69 Промо

27.05-03.06.18

7

129 Промо

129 Промо

03.06-10.06.18

7

149

159

10.06-17.06.18

7

229

249

17.06-24.06.18

7

279

289

24.06-01.07.18

7

289

299

01.07-08.07.18

7

319

329

08.07-15.07.18

7

339

349

15.07-22.07.18

7

369

379

22.07-29.07.18

7

369

379

29.07-05.08.18

7

369

379

05.08-12.08.18

7

369

379

12.08-19.08.18

7

369

379

19.08-26.08.18

7

299

319

26.08-02.09.18

7

229

249

02.09-09.09.18

7

169

179

09.09-16.09.18

7

129 Промо

139 Промо

16.09-23.09.18

7

89 Промо

99 Промо

23.09-30.09.18

7

59 Промо

59 Промо

 *Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари

- Цените се дадени по студио за 7 ноќевања;
- На промо цените не следува попуст;
- Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини: 
                   * Возрасни:  35 € од Скопје.
                   * Деца од 2 до 7 години 25 € од Скопје.
                   * Деца до 2 години бесплатно - не користи седиште.

- ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст.
       * попустите не може да се комбинираа.
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку       дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 06 години.
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),