Паралиа е град кој живее цела година, а преку лето и 24 часа во денот. Крајно динамичен и содржаен, овој туристички град со години претставува главна туристичка атракција за многуте млади туристи, кои решаваат својот летен одмор да го поминат во регионот на Пиериа. Безброј хотели и објекти за сметување, ресторани и кафулиња, пицерии и продавници, супермаркети и бутици, ноќни клубови и дискотеки… се се’ што можат да посакаат и нај специфичните туристи од регионот и пошироко. Долгата плажа од преку три километри чист песок, која на југ се протега до Олимпик Бич, а на север до Коринос, е една од најубавите во Грција. Атрактивните содржини со бројните бич-барови, разните клубови и водените спортови, Паралија и нејзините плажи ја издвојуваат за атрактивна дестинација за летен одмор. 

ХОТЕЛ МЕЛБУРН 
Хотел Мелбурн се наоѓа на 250м од плажа. Располага со 1/4 апартмани кои се опремени со одвоена спална и кујна, купатило. Сите соби располагаат со ТВ, клима уред, Wi-Fi и тераса/балкон. Хотелот поседува и лифт.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

-10% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018

 

СМЕНА

 

ПЕРИОД

 

НОЌЕВАЊА

ХОТЕЛ

МЕЛБУРН

Апп 1/4

1

26.05-02.06

7*

85

2

02.06-09.06

7*

95

3

09.06-16.06

7*

105

4

16.06-23.06

7*

115

5

23.06-30.07

7*

125

6

30.07-07.07

7*

150

7

07.07-14.07

7

385

8

14.07-21.07

7

395

9

21.07-28.07

7

395

10

28.07-04.08

7

395

11

04.08-11.08

7

385

12

11.08-18.08

7

375

13

18.08-25.08

7*

125

14

25.08-01.09

7*

115

15

01.09-08.09

7*

105

16

08.09-15.09

7*

95

17

15.09-22.09

7*

85

•  Цените  со  * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);
- За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра;
•  Цените без * се однесуваат на НАЕМ НА АПАРТМАН за 7 ноќевања;
- Доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години;
 За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
 ТРЕТО и ЧЕТВРТО  во апартман - БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
• Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;

 Користењето на клима уредот е вклучено во цена;
• Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 Во цената не е вклучено патничко-здравствено осигурување;
 • Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)