Неа Скиони се наоѓа на 120 км од Солун, на југозападниот дел на Касандра и е омилена дестинација за сите оние кои сакаат да уживаат во мирен одмор. Шармантно и едно од нe многу бројните традиционални рибарски места кој нуди голем избор на рибни ресторани, таверни и кафе-барови. Тесните улици кои водат до пристаништето и плажите се збогатени со бројни рибни пазари, аптеки, продавници за сувенири, rent-a-car и сл. Центарот на градот го краси големо шеталиште со мало детско игралиште кое се протега по должината на пристаништето. Неа Скиони ја има целосната содржина за квалитетен семеен одмор. Овде плажите се песочни со кристално чиста вода, а една од нив е носител односно е наградена со  сино знаме од страна на ЕУ. Вгнездено во подножјето на брдото Касандра покриено со маслинови градини и борови шуми со што ви го понуди чувстото и атмосферата на Грција од минатото. Ова мало традиционално место ги импресионира сите посетители благодарение на неговата природна убавина.

Вила Парадајс

ВИЛА ПАРАДАЈС

Вила Парадајс  е оддалечена 30 м од плажа и 1км од центарот на Неа Скиони.  Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа комплетно опремени со мини куjна со фрижидер, TV, клима уред (вклучена во цената), Wi-Fi , балкон. Сите соби имаат поглед кон морето. Пред вилата на располагање на гостите е и прекрасен двор и паркинг место.

 Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА БЕЗ ПРЕВОЗ
ПЕРИОДНОЌЕВАЊА1/3 СТУДИО1/4 СТУДИО
12.06-19.067229239
19.06-26.067259269
26.06-03.077299309
03.07-10.077339349
10.07-17.077359369
17.07-24.077389399
24.07-31.077389399
07.08-14.087389399
14.08-21.087369379

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА БЕЗ ПРЕВОЗ

ПЕРИОДНОЌЕВАЊА1/3 СТУДИО1/4 СТУДИО
21.08-28.087319329
28.08-04.097279289
04.09-11.097239249
11.09-18.097199209
ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 9 НОЌЕВАЊА БЕЗ ПРЕВОЗ
ПЕРИОДНОЌЕВАЊА1/3 СТУДИО1/4 СТУДИО
03.07-12.079439449
12.07-21.079459469
21.07-30.079489499
30.07-08.089489499
08.08-17.089489499
17.08-26.089469479

Туристичка такса  се плаќа на лице место (0,50 еур од ден по соба).

 

НАПОМЕНА:

-          Во студијата е дозволено сместување на лица согласност предвидениот број кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 5,99 години

-          Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот

-          Задолжително  здравствено и патничко осигурување

-          Сместувањето во собите е во 14:00 (по локално време);

-          Напуштање на собите е во 09:00 (по локално време);

- за уплатени 2 аранжмани следува 10% попуст на втората смена

-          Секоја направена штета се плаќа на лице место;

-          Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;

-          Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.


·         За влез во Грција потребен е негативен ПЦР тест не постар од 72часа или сертификат (со код) за примени 2 дози на вакцини од кои треба да бидат поминати 14дена по примена втора доза. Задолжително е пополнет ПЛФ локатор кој е достапен на travel.gov.gr и го пополнува патникот.

·         Можност за резервирање на термин за ПЦР тест по цена од 2200 ден.

·         TA Скаут не сноси никаква одговорност доколку на патникот не му биде дозволен влез во Грција.