Неа Скиони се наоѓа на 120 км од Солун, на југозападниот дел на Касандра и е омилена дестинација за сите оние кои сакаат да уживаат во мирен одмор. Шармантно и едно од нe многу бројните традиционални рибарски места кој нуди голем избор на рибни ресторани, таверни и кафе-барови. Тесните улици кои водат до пристаништето и плажите се збогатени со бројни рибни пазари, аптеки, продавници за сувенири, rent-a-car и сл. Центарот на градот го краси големо шеталиште со мало детско игралиште кое се протега по должината на пристаништето. Неа Скиони ја има целосната содржина за квалитетен семеен одмор. Овде плажите се песочни со кристално чиста вода, а една од нив е носител односно е наградена со  сино знаме од страна на ЕУ. Вгнездено во подножјето на брдото Касандра покриено со маслинови градини и борови шуми со што ви го понуди чувстото и атмосферата на Грција од минатото. Ова мало традиционално место ги импресионира сите посетители благодарение на неговата природна убавина.


ВИЛА ПАРАДАЈС

Вила Парадајс  е оддалечена 30 м од плажа и 1км од центарот на Неа Скиони.  Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа комплетно опремени со мини куjна со фрижидер, TV, клима уред (вклучена во цената), Wi-Fi , балкон. Сите соби имаат поглед кон морето. Пред вилата на располагање на гостите е и прекрасен двор и паркинг место.

-        20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2019

-        15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2019

-        10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019


Цените се по лице (7 ноќевања со превоз), трето и четвтро лице гратис!!


   * За патување со сопствен превоз од цената се намалува 15 евра по лице.


*Трето и четврто лице гратис,

Доплата за превоз,

35 евра за возрасни

25 евра за деца до 12 години

*За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7

одобруваме 10% попуст на вториот аранжман.

*Во студиата е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

 

*Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

  

·         При промена на цената ( зголемување или намалување на истата) нема да се менува веќе договорената услуга.

·         При отказ на аранжман уплатен со попуст, важат условите за отказ согласно редовниот ценовник и општите услови за патување.

·         Доколку се прави промена на термин уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник – се губи правото на попуст.

·         Попустот за рана уплата и попустот 7+7 не може да се комбинираат.

 

НАПОМЕНА

·         Превозот се извршува со автобус или минибус согласно пријавените патници и оди до соодветното место каде може да застане според локалните сообраќајни услови,

·         Организаторот не  гарантира превоз до самиот објект на сместување,

·         Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.