Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

Вила Themelis
Вила Темелис e објект кој е оддалечен  околу 300 метри од градската плажа и 150 метри од центарот на Фурка. Специфичен е по својата пространост покрај големиот и зелен двор со сопствени базени за деца и за возрасни. Покрај базенот има кафе-бар. Вилата располага со 1/3 студија, сите опремени со сопствена мини кујна, клима уред (вклучен во цената), тв и тераса. Во непосредна близина позади објектот има паркинг.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018
-10% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018

 

ПЕРИОД

 

НОЌЕВАЊА

ВИД НА СОБА

1/3

20.05-27.05

7*

90

27.05-03.06

7*

100

03.06-10.06

7*

110

10.06-17.06

7*

120

17.06-24.06

7*

130

24.06-01.07

7*

140

01.07-08.07

7*

150

08.07-15.07

7

300

15.07-22.07

7

325

22.07-29.07

7

345

29.07-05.08

7

345

05.08-12.08

7

345

12.08-19.08

7

335

19.08-26.08

7*

150

26.08-02.09

7*

140

02.09-09.09

7*

130

09.09-16.09

7*

120

16.09-23.09

7*

110


•  Цените  со  * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);
- За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра;
•  Цените без * се однесуваат на НАЕМ НА АПАРТМАН за 7 ноќевања;
- Доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години;
• За уплатени два аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
• ТРЕТО и ЧЕТВРТО  во студио - БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
• Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;

• Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
• Во цената не е вклучено патничко-здравствено осигурување;

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд