Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа. Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

ВИЛА АЛЕКСАНДАР

Вила Александар е комплекс од четири објекти паралелно распоредени. Лоцирани на главната улица во Фурка, која води кон централниот плоштад и убавата градска плажа, апартманите Александар се карактеризираат со својата несекојдневна комфорност, капацитет и одлична опременост. Секој апартман има две спални соби, секоја со голем кревет, а во централниот дел голем дневен престој со кујна, како и две дополнителни софи за одмор. Истите можат да послужат сместување на поголеми семејства со деца. Секако апартманите располагаат и со соодветен санитарен дел, клима уред (вклучен во цената), ТВ и тераса. Паркирање е можно во непосредна близина на објектот.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И
ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

 -10% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 

ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018 

СМЕНА

ПЕРИОД

НОЌИ

ВИД НА СОБА

1/4+2

1

20.05-27.05

7*

130

2

27.05-03.06

7*

140

3

03.06-10.06

7*

150

4

10.06-17.06

7*

170

5

17.06-24.06

7*

190

6

24.06-01.07

7*

210

7

01.07-08.07

7*

220

8

08.07-15.07

7

456

9

15.07-22.07

7

456

10

22.07-29.07

7

465

11

29.07-05.08

7

465

12

05.08-12.08

7

465

13

12.08-19.08

7

455

14

19.08-26.08

7*

220

15

26.08-02.09

7*

210

16

02.09-09.09

7*

190

17

09.09-16.09

7*

160

18

16.09-23.09

7*

130

Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд

• Цените со * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);
- За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра
 Цените без * се однесуваат на НАЕМ НА АПАРТМАН за 7 ноќевања без превоз;
       - Доплата за превоз 35 евра за возрасни  и 25 евра за деца до 12 години

 За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
 Трето и четврто (во апартман) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
• Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
 Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)