Ханиоти е одлично место за уживање во летниот одмор, за сите возрасти, бидејќи целата населба е така конципирана што има да понуди по нешто за секого. Секако, главната атракција е одличната плажа која  се протега по должината на целата населба и една од најдобрите на Халкидики.
Во средишницата на Ханиоти се наоѓа малиот градски плоштад, збирно место за сите туристи по заоѓањето на сонцето. Во вечерните часови, па сѐ до рано наутро, тука можете да се забавувате во некој од баровите, рестораните, таверните или пак да прошетате и да си купите некој сувенир што ќе ве потсетува на одморот.

Вила Penny

Се наоѓа во новиот дел на летувалиштето, на патниот правец кој води кон Пефкохори, оддалечена околу 300м од плажа и 500м од центарот на Ханиоти. Воилата располага со рецепција, базен со лежалки и чадори (не е дозволено носење на свои пијалоци и храна), бар пред базенот, голем двор со изобилство од медитеранско зеленило, детско игралиште, скара и паркинг. Во нејзина непосредна близина се наоѓаат голем број на хотели, таверни, кафиња, маркети, продавници, како и автобуска станица. Вилата поседува двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија кои се опремени со кујна, купатило, тераса, клима уред (со доплата),Wi-Fi и сеф (со доплата).  

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018
-10% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018

СМЕНА

ПЕРИОД

НОЌЕВАЊА

ВИД НА СОБА

1/2

1/3

1/4

1

20.05-27.05

7*

100

120

140

2

27.05-03.06

7*

110

130

150

3

03.06-10.06

7*

120

140

160

4

10.06-17.06

7*

140

160

180

5

17.06-24.06

7*

160

180

200

6

24.06-01.07

7*

180

200

220

7

01.07-08.07

7*

190

210

230

8

08.07-15.07

7

380

425

465

9

15.07-22.07

7

380

425

465

10

22.07-29.07

7

390

435

475

11

29.07-05.08

7

390

435

475

12

05.08-12.08

7

390

435

475

13

12.08-19.08

7

380

425

465

14

19.08-26.08

7*

190

210

230

15

26.08-02.09

7*

180

200

220

16

02.09-09.09

7*

160

180

200

17

09.09-16.09

7*

130

150

170

18

16.09-23.09

7*

100

120

140

Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд

Цените со * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);

- За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра
Цените вез * се однесуваат на НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања;
       -Доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години
За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
Трето и четврто лице (во студио) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
•        Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
Kористењето на клима уредот се доплаќа 4 евра на ден;
•       Користењето на сеф се доплаќа 1 евро на ден;
Во студиата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 7,99 години;
•       Работни часови на базенот 9:00 до 19:00 часот;

•      За користење на базенот потребно е да се нарача пијалок од барот;
Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)