Сивири е туристичко место кое се наоѓа во југозападниот дел на Касандра Полуостров во Халкидики, меѓу Kassandria и Fourka околу 82 км од аеродромот во Солун.Тоа е добро позната по својата добро организирана плажа  и по богатата флора. Сивири има се што еден посетител може да побара за да ужива во својот одмор од таверни и барови до пазар и летно кино. Главна атракција е амфитеатарот на Свири со врвна акустика кој е домаќин на познатиот Сивири летен фестивал И привлекува илјадници посетители.Сивири располага со добро организирана плажа со фин песок која е совршен за сончање, а морето е плитко и е идеално за безбедно пливање. Во Сивири има многу таверни кои служат свежа риба, морски плодови и скара на жар меѓу другото. Постојат неколку мини маркети а од неодамна и Masoutis супермаркет.

ВИЛА SIRTAKI

Вилата се наоѓа во Сивири, на околу  300 метри од плажа, Вилата располага со 1/3 и 1/2+2 Студиа кои се состојат од две одделни соби (спална со два кревети и уште една просторија каде е кујната и има еден кревет со можност за дополнителен кревет) или креветчиња на спрат, со голема и комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената.

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 17.01.2018
10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2018
5%   ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2018

СИВИРИ - СИРТАКИ

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Смена

Период

Ноќевања

1/3 Студио

1

19.05-26.05.2018

7

49 Промо

2

26.05-02.06.2018

7

79 Промо

3

02.06-09.06.2018

7

119

4

09.06-16.06.2018

7

199

5

16.06-23.06.2018

7

229

6

23.06-30.06.2018

7

249

7

30.06-07.07.2018

7

269

8

07.07-14.07.2018

7

309

9

14.07-21.07.2018

7

339

10

21.07-28.07.2018

7

349

11

28.07-04.08.2018

7

349

12

04.08-11.08.2018

7

349

13

11.08-18.08.2018

7

349

14

18.08-25.08.2018

7

299

15

25.08-01.09.2018

7

229

16

01.09-08.09.2018

7

179

17

08.09-15.09.2018

7

119 Промо

18

15.09-22.09.2018

7

79 Промо

19

22.09-29.09.2018

7

59 Промо

*Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 Денари


- Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст
- На промо цените не следува попуст

- Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Сивири чини: 
                  - Возрасни:    35€ од Скопје04:00 h 
                  - Деца од 2 до 11,99 години: 25€ од Скопје 
                  - Деца до 2 години бесплатно - не користи седиште
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
  * За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст                                                                            * Попустите не може да се комбинираат
  * Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети)
  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
  * Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)