Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и  пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ПОСЕДОНИО 

На  100м. од плажата се наоѓа Вилата Поседонио   која располага со 1/2 +1 студија и  1 / 4 апартмани опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ и клима . Студијата и апартманите се состојат од една спална и посебна кујна.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА
ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

-10% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА 
ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018
    
       

 

 

СМЕНА

 

ПЕРИОД

 

НОЌЕВАЊА

ВИЛА POSEDONIO

1/2+1 студио

1/4 апп

1

27.05-03.06

7*

90

110

2

03.06-10.06

7*

100

120

3

10.06-17.06

7*

120

140

4

17.06-24.06

7*

140

160

5

24.06-01.07

7*

150

170

6

01.07-08.07

7*

170

190

7

08.07-15.07

7

375

425

8

15.07-22.07

7

385

435

9

22.07-29.07

7

385

435

10

29.07-05.08

7

385

435

11

05.08-12.08

7

375

435

12

12.08-19.08

7

365

425

13

19.08-26.08

7*

160

190

14

26.08-02.09

7*

140

170

15

02.09-09.09

7*

130

150

16

09.09-16.09

7*

110

130

17

16.09-23.09

7*

80

100


Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд

Цените со * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);
- За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра
Цените вез * се однесуваат на НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања;
       -Доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години
За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
Трето лице (во студио) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
Трето и четврто (во апартман) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
•       Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
Користењето на клима уредот е вклучено во цената;
Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)