олихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и  пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ПОСЕДОНИО 

     На  100м. од плажата се наоѓа Вилата Поседонио   која располага со 1/2 +1 студија (соба со брачен кревет и помошен во кујната) и  1 / 4 апартмани (соба со брачен кревет и  две софи на пуштање во кујната) опремени со тоалет, кујна, тераса, ТВ и со клима . Студијата и апартманите се состојат од една-  спална и посебна кујна.

-        20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.02.2019

-        15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2019

-        10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз), трето и четвтро лице гратис!!!* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 15 евра по лице.

 *Трето и четврто лице гратис,

 Доплата за превоз,

35 евра за возрасни

25 евра за деца до 12 години

 

*За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман.

 *Во студиата е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

*Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој. *Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

 *Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.


·         При промена на цената ( зголемување или намалување на истата) нема да се менува веќе договорената услуга.

·         При отказ на аранжман уплатен со попуст, важат условите за отказ согласно редовниот ценовник и општите услови за патување.

·         Доколку се прави промена на термин уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник – се губи правото на попуст.

·         Попустот за рана уплата и попустот 7+7 не може да се комбинираат.

 

НАПОМЕНА

·         Превозот се извршува со автобус или минибус согласно пријавените патници и оди до соодветното место каде може да застане според локалните сообраќајни услови,

·         Организаторот не  гарантира превоз до самиот објект на сместување,

·         Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.