Евиа е втор најголем остров во Грција. Одалечен од Скопје околу 490 км. Островот е долг 180км, главен град  Халкида во чија близина се наоѓа мост кој го поврзува островот со копно. Од Атина е оддалечено 80км. Островот Евиа е омилена дестинација на локалното население. Се одликува со долги песочни плажи, поволни климатски услови, богата флора и фауна, многу борова шума, бројни термални извори и археолошки наоѓалишта. Најпопуларното туристичко место е Пефки кое се наоѓа на северната страна на островот.Пефки  се протега на 4км долга и широка песочно-каменеста плажа со поглед на Скијатос. Се одликува со кристално чисто море, мало градско пристаниште, шеталиште со голем број на ресторани, таверни, кафе барови. Пефки е место за вистински одмор.

ВИЛА МИХАИЛ

Вила Михаил се наоѓа во центарот на Пефки на самото градско шеталиште и плажа. Располага со 1/3 студија и 1/5 апартмани кои се опремени со кујна (одвоена од спална), купатило, ТВ, тераса и клима уред. Аппартманите се со две спални соби (1/3+1/2) со кујна и имаат поглед море како и дел од 1/3 студија.

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2018

-10% ПОПУСТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И НИВНА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 01.04.2018

 

СМЕНА

 

ПЕРИОД

 

НОЌЕВАЊА

ВИЛА МИХАИЛ

1/3 студио

1/3 студио поглед море

1/5 апп
поглед море

1

26.05-02.06

7*

95

105

125

2

02.06-09.06

7*

105

110

135

3

09.06-16.06

7*

115

120

145

4

16.06-23.06

7*

125

130

155

5

23.06-30.06

7*

135

140

165

6

30.06-07.07

7*

145

150

175

7

07.07-14.07

7

275

295

385

8

14.07-21.07

7

290

310

395

9

21.07-28.07

7

290

310

395

10

28.07-04.08

7

290

310

395

11

04.08-11.08

7

280

300

385

12

11.08-18.08

7

265

285

375

13

18.08-25.08

7*

135

145

165

14

25.08-01.09

7*

125

135

155

15

01.09-08.09

7*

115

125

145

16

08.09-15.09

7*

105

115

135

17

15.09-22.09

7*

95

105

125

Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд


Цените со * се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз);
         - За сопствен превоз од цената се одбива 30 евра
Цените без * се однесуваат на НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН за 7 ноќевања;
        - Доплата за превоз 55 евра за возрасни и 40 евра за деца до 7 години
За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува 10% ПОПУСТ на вториот аранжман;
Трето лице (во студио) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
Трето, четврто и петто лице (во апартман) – БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз (при сместување со две возрасни лица);
•       Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
Користењето на клима уредот е вклучено во цената;
Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Поаѓање за Пефки
Скопје 00 : 05 часот Дрводекор
Велес 00 : 45 часот (Мотел Макеедонија)
Неготино 01 : 15  часот (Бензиска Макпетрол)
Граничен премин 02:00 Часот (бензинска пумпа Шимов)