Хотел САМОКОВ 4* - Боровец

ЗИМА 2023

 

 

Намаление за рани резервации 15% до 30.09/2022

Намаление за рани резервации 10% до 10.11/2022

 

 

Локација : во центарот на Боровец

Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На

располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2

ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна

бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури ...

www.samokov.com

Вид нa сместување

Услуга

10.12-18.12.2022

04.03-10.04.2023

19.12-27.12.2022

28.12-01.01.2023

02.01-08.01.2023

09.01-27.01.2023

25.02-03.03.2023

28.01-24.02.2023

Двокреветна соба (2+1)

НП

Цена по лице

35

40

56

45

Дете 0-4.99 год.

Бесплатно

Дете 5-11.99 год.

50% попуст

Трет возрасен

15% попуст

Двокреветна соба (2+1)

ПП

Цена по лице

40

46

63

51

Дете 0-4.99 год.

Бесплатно

Дете 5-11.99 год.

50% попуст

Трет возрасен

15% попуст

Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен - 55€, дете - 35€

Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)