Се наоѓа на само 100 метри од ски патеките и 150 метри од центарот на Пампорово, комбиниран со модерно сместување и голем број на спа и велнес објекти, ресторан, бар и тераса. 

Сите соби се опремени со: бесплатен Wi-Fi, ТВ со рамен екран со кабловска телевизија, и дел од собите нудат приватна тераса со поглед на боровата шума.

Гостите можат да уживаат во сите објекти во спа центарот на хотелот, со бесплатно користење на инфрацрвена сауна, фитнес центар, затворен базен и топла када. Парна бања, спа бања и амам се исто така достапни но со дополнителна доплата.

За оние со деца, Орфеј обезбедува детско игралиште и соба со игри надгледувани од страна на аниматор.

Вид на сместување

28.12.2018-01.01.2019

02.01.2019-08.01.2019 19.01.2019-16.02.2018

09.01.2019-18.01.2019 17.02.2019-03.03.2019

21.12.2018-27.12.2018 04.03.2019-15.03.2019

23.03.2019-07.04.2019

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Двокреветна соба
(по лице)

78 €

37 €

45 €

34 €

41 €

27 €

35 €

Трокреветна соба
(за 3 лица)

200 €

93 €

115 €

85 €

105 €

70 €

87 €

Апартман
 (за 2adl+2chd или 3adl)

222 €

105 €

125 €

97 €

115 €

77 €

98 €


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице/за 3 лица на база ВВ-само појадок или НВ-појадок и вечера
- Бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, инфрацрвена  сауна, сауна, парна бања
- Ски-Гардеробер
- Анимација за деца
- Паркинг (пред хотел), Интернет
- Шатл сервис (Малина 2)
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум престој - 4 ноќевања за период на престој 28.12.2018 - 01.01.2019!
Минимум престој - 5 ноќевања за период на престој 19.01.2019 - 16.02.2019!


Капацитет на сместувачките единици:
Двокреветна соба - 2 + 1 pax
Трокреветна соба - 3 pax
Апартман - 2 + 2 or 4 pax

Доплати: 
Ручек - 8 евра по лице на ден и 5 евра за деца (5 - 12,99 години) на ден
Божиќна вечера Вечера/задолжителна/:
  -за сместување на база ВВ  - 45 евра за возрасни и 25 евра за деца 5-12,99 години
  -за сместување на база HB - 35 евра за возрасни and 20 евра за деца 5-12,99 години
Новогодишна Вечера/задолжителна/ - 85 евра за возрасни и 45 евра за деца 5 - 12,99 години

Попусти: 
Двокреветна соба:
Деца до 4,99 години - БЕСПЛАТНО
Дете 5 – 12,99 години на дополнителен кревет - БЕСПЛАТНО 
Дете 5 – 12,99 години на регуларен кревет - 50% ПОПУСТ 

Апартман:
Деца до 4,99 години - БЕСПЛАТНО
Дете 5 – 12,99 години на дополнителен кревет со 3 adl- 10% од цената на единицата
Возрасен на дополнителен кревет - 15% од цената на единицата

Early Booking Попуст:

15% за резервации направени до  31.10.2018 и целосна уплата до 10.11.2018

10% за резервации направени до  01.12.2018 и целосна уплата до 10.12.2018


Напомена: 
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!