Вид на сместување

28.12.2017-01.01.2018

02.01.2018-09.01.2018 20.01.2018-09.02.2018

10.01.2018-19.01.2018 10.02.2018-04.03.2018

15.12.2017-27.12.2017 05.03.2018-10.04.2018

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Двокреветна соба
(по лице)

63 €

34 €

41 €

32 €

39 €

24 €

31 €

Трокреветна соба
(за 3 лица)

161 €

86 €

106 €

81 €

101 €

62 €

82 €

Апартман
 (за 2adl+2chd или 3adl)

179 €

97 €

118 €

90 €

110 €

68 €

88 €


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице/за 3 лица на база ВВ-само појадок или НВ-појадок и вечера
- Бесплатно користење на внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, инфрацрвена  сауна, сауна, парна бања
- Ски-Гардеробер
- Анимација за деца
- Паркинг (пред хотел), Интернет
- Шатл сервис (Малина 2)
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум престој - 4 ноќевања за период на престој 28.12.2017 - 01.01.2018!

Капацитет на сместувачките единици:
Двокреветна соба - 2 + 1 pax
Трокреветна соба - 3 pax
Апартман - 2 + 2 or 4 pax

Доплати: 
Ручек - 8 евра по лице на ден и 5 евра за деца (5 - 12,99 години) на ден
Божиќна вечера Вечера/задолжителна/:
  -за сместување на база ВВ BB - 38 евра за возрасни и 22 евра за деца 5-12,99 години
  -за сместување на база HB - 33 евра за возрасни and 20 евра за деца 5-12,99 години
Новогодишна Вечера/задолжителна/ - 65 евра за возрасни и 40 евра за деца 5 - 12,99 години

Попусти: 
Двокреветна соба:
Деца до 4,99 години - БЕСПЛАТНО
Дете 5 – 12,99 години на дополнителен кревет - БЕСПЛАТНО 
Дете 5 – 12,99 години на регуларен кревет - 50% ПОПУСТ 

Апартман:
Деца до 4,99 години - БЕСПЛАТНО
Дете 5 – 12,99 години на дополнителен кревет со 3 adl- 10% од цената на единицата
Возрасен на дополнителен кревет - 15% од цената на единицата

Напомена: 
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!