Вид на сместување

01.12.2017-22.12.2017 01.03.2018-15.04.2018

HB

04.01.2018-20.01.2018

HB

23.12.2017-27.12.2017 21.01.2018-28.02.2018

HB

28.12.2017-03.01.2018

HB

Двокреветна соба
 (по лице)

23 €

32 €

40 €

62 €

Студио
 (по лице)

27 €

36 €

44 €

66 €

Апартман со една спална
(за 2 лица)*

68 €

88 €

114 €

160 €

Апартман со две спални  (за 4 лица)*

103 €

115 €

139 €

230 €


Цената вклучува:

- Ноќевање по лице/по соба, на база НВ-појадок и вечера

- Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, сала за гимнастика

- Надворешен паркинг

- Трансфер до Ски-центар (студентски)-на рецепција

- Интернет

- Хотелско осигурување

 

Цената не вклучува:

- Туристичка такса 1 евро на ден по лице

- Патничко осигурување

- Индивидуални трошоци

Минимум престој 3 ноќевања за време на Ново- Годишниот период

 

Капацитет на сместувачките единици:

Двокреветна соба – 2 + 1 pax

Студио  - 2 + 1 pax

Апартман со една спална – 2 + 2 pax

Апартман со една спална – 4 + 2 pax

 

Доплати:

Божиќна Вечера /опција/:  40 евра за возрасни и 25 евра за деца (7 - 12,99 години)

Новогодишна Вечера /задолжителна/ 60 евра за возрасни и 35 евра за деца (7 - 12,99 години)

 

Попусти:

Деца до6.99 години - БЕСПЛАТНО

Прво дете7 - 12.99 години на дополнителен кревет - БЕСПЛАТНО

Второ дете 7 - 12.99 години на дополнителен кревет во студио  - 50% ПОПУСТ

Дете 7 - 12.99 години на регуларен кревет - 50% ПОПУСТ

Дете до 6.99 години и дете 7 - 12.99 години со 2/4 возрасни лица во апартман - Прво дете -ГРАТИС, второ дете -50% ПОПУСТ

Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ

 

Early booking ПОПУСТ :

20%  ПОПУСТ за резервации до 15.10.2017 и целосна уплата до  25.10.2017

15% ПОПУСТ за резервации до15.11.2017 и целосна уплата до  25.11.2017

10% ПОПУСТ за резервации до 15.12.2017 и целосна уплата до  20.12.2017

 * ЕВ ПОПУСТОТ не е валиден за период на престој 28.12.2017 - 03.01.2018!


Напомена: 

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ

Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!