REGNUM APART HOTEL 5*

 

Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање)

Executive Suite-една дневна соба со кујна и легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.

Executive Deluxe Suite- една дневна со кујна и со легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.

Grand Suite- две спални + дневна соба со кујна

После напорниот ден можете да се опуштите во топлите сауни како и парни бањи кои што ке ви понудат неповторлива релаксација. Хотелот исто така нуди и можност да ја пробате турската храна и турските специјалитети.

 

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база Ноќевање со појадок

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд

 

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 25.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 21.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 23.11.2019

 

Ценовник објавен на 20.06.2019:

 

REGNUM APART HOTEL 5*

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

A
01.12.2019
19.12.2019

B
20.12.2019
26.12.2019

C
27.12.2019
01.01.2020

B
02.01.2020
09.01.2020

D
10.01.2020
29.02.2020

A
01.03.2020
12.04.2020

EXECUTIVE SUITE

ЕКСЕКУТИВ СВИТ

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

89.1

132

191.07

132

105.6

89.1

2 Возрасни лица

118.8

176

212.3

176

140.8

118.8

1 Возр +1 Дете (0-9,99)

89.1

132

191.07

132

105.6

89.1

2 Возр +1 Дете (0-9,99)

118.8

176

212.3

176

140.8

118.8

EXECUTIVE SUITE WITH MONTAIN VIEW

ЕКСЕКУТИВ СВИТ СО ПОГЛЕД ПЛАНИНА

 

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

93.225

136.95

196.02

136.95

109.725

93.225

2 Возрасни лица

124.3

182.6

217.8

182.6

146.3

124.3

1 Возр +1 Дете (0-9,99)

93.225

136.95

196.02

136.95

109.725

93.225

2 Возр +1 Дете (0-9,99)

124.3

182.6

217.8

182.6

146.3

124.3

EXEQUTIVE DELUXE SUITE

ЕКСЕКУТИВ ДЕЛУКС СВИТ

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

97.35

139.425

200.97

139.425

113.85

97.35

2 Возрасни лица

129.8

185.9

223.3

185.9

151.8

129.8

3 Возрасни лица

158.4

228.8

276.1

228.8

188.1

158.4

1 Возр +1 Дете (0-9,99)

97.35

139.425

200.97

139.425

113.85

97.35

2 Возр +1 Дете (0-9,99)

129.8

185.9

223.3

185.9

151.8

129.8

2 Возр +2 Деца (0-9,99) (0-9,99)

144.1

206.8

251.9

206.8

169.4

144.1

3 Возр +1 Дете (0-9,99)

158.4

228.8

276.1

228.8

188.1

158.4

EXECUTIVE DELUXE SUITE WITH MOUNTAIN VIE

ЕКСЕКУТИВ ДЕЛУКС СВИТ ПОГЛЕД ПЛАНИНА

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1 Возрасно лице

101.475

145.2

205.92

145.2

117.975

101.475

2 Возрасни лица

135.3

193.6

228.8

193.6

157.3

135.3

3 Возрасни лица

163.9

236.5

281.6

236.5

193.6

163.9

1 Возр +1 Дете (0-9,99)

101.475

145.2

205.92

145.2

117.975

101.475

2 Возр +1 Дете (0-9,99)

135.3

193.6

228.8

193.6

157.3

135.3

2 Возр +2 Деца (0-9,99) (0-9,99)

149.6

214.5

257.4

214.5

174.9

149.6

3 Возр +1 Дете (0-9,99)

163.9

236.5

281.6

236.5

193.6

163.9

GRAND SUITE

ГРАНД СВИТ

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

4 Возрасни лица

196.9

300.3

388.3

300.3

228.8

196.9

5 Возрасни лица

225.5

343.2

441.1

343.2

265.1

225.5

4 Возр +1 Дете (0-9,99)

196.9

300.3

388.3

300.3

228.8

196.9

GRAND SUITE WITH MOUNTAIN VIEW

ГРАНД СВИТ СО ПОГЛЕД ПЛАНИНА

ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

4 Возрасни лица

204.6

303.6

393.8

303.6

234.3

204.6

5 Возрасни лица

233.2

346.5

446.6

346.5

270.6

233.2

4 Возр +1 Дете (0-9,99)

204.6

303.6

393.8

303.6

234.3

204.6

RELEASE DAYS

7//7

14//14

26//26

14//14

14//14

7//7

За резервации направени до

Период на престој

Промоции

November 22, 2019

December 26, 2019

December 1, 2019

December 26, 2019

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12

November 22, 2019

April 12, 2020

January 2, 2020

April 12, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12

 

 

Во цената е вклучено: појадок , употреба на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи, сеф во соба, wi-fi во соба и заедничките простории, ски гардероба, транфер до гондолата по точна сатница истакната на рецепција.

 

НАПОМЕНА: Сите промени, промена на име, дата на патување, промена на тип на соба, ќе се третира како нова резервација, и отказ на првичната по општите услови на хотелот.

 

Доплата за Полупансион: 10еур по лице на ден, 5еур за дете од 3-9,99год

Попустите и Промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Божиќната вечера не е задолжителна, Новогодишната е задолжителна, 80еур возрасен, 40еур дете од 11-16,99год, 20еур дете од 6-10,99год.

Регуларна Вчера за 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок

Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2019.

Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања, за Божиќниот период 3 ноќевања.

 

Влез во собите е после 15Ч, излез од собите е до 12Ч најкасно

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ЈК ТRAVEL“.