ХОТЕЛ ЛИОН 4* БАНСКО

ЗИМА 2022/2023

 

ПОПУСТИ

-20% попуст за резервации до 30.09/2022

-10% попуст за резервации до 31.10/2022

-7=6 важи за пристигнување после 04.03/2023

-Попустите се комбинираат

 

Тип на соба

 

ПОЛУПАНСИОН

27.12.2022-06.01.2023

17.12.2022-26.12.2022

07.01-13.01.2023

21.01.2023-24.02.2023

01.12.2022-16.12.2022

14.01.2023-20.01.2023

 

25.02.2023-31.03.2023

Двокреветна соба(2+1)

87

53

48

48

Еднокреветна соба(1+0)

160

78

70

70

Фамилијарна соба(2+2)

100

65

60

60

Апартман(4+1)

340

214

190

190

Возрасен на доп. легло

64

 

40

36

36

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН/ ЦЕНИТЕ НА АПАРТМАНОТ СЕ ЗА 4 ЛИЦА

Цената вклучува:

 -појадок и вечера со вклучени пијалоци за време на вечерата (вино,пиво,вода,џус)

-користење на внатрешен базен и фитнес

-Шатл до гондола

-Скии и гардеробер

 

 

Услови за Деца

-Дете до 3.99 бесплатно

-Деца од 4 до 11.99 на дополнително легло 50% попуст

-Деца од 4 до 11.99 на редоводно легло 25% попуст

Новогодишна вечера – 95 еура за возрасни/ 50 еура за деца

Спа центар-(сауна,парна бања,џакузи релакс зона,масажи)  се ПЛАКААТ