Вид на сместување

01.12.2017 - 26.12.2017 11.03.2018 - 31.03.2018 HB

27.12.2017 - 01.01.2018 HB

02.01.2018 -09.01.2018 HB

10.01.2018 - 10.03.2018 HB

Двокреветна соба
(по лице)

€ 58

€ 99

€ 82

€ 69

Студио
(за две лица)

€ 139

€ 236

€ 194

€ 166

Апартман со една спална
(за 2 лица)

€ 174

€ 293

€ 242

€ 207

Апартман со една спална
 (со камин)/(за две лица)

€ 258

€ 442

€ 358

€ 308


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице/за 2 лица на база HB-појадок и вечера
- Бесплатно користење на базен,  сауна,  парна бања,  инфрацрвена сауна,  фитнес центар, џакузи
Ски гардеробер
- Трансфер до Гондола, (на рецепција)
- Интернет, паркинг
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум престој:
Минимум престој 5 ноќевања за период на престој  27.12.2017 - 01.01.2018 и 02.01.2018 - 09.01.2018!
Минимум престој 3 ноќевања за период на престој 10.01.2018 - 10.03.2018!

Доплати:
Новогодишна вечера /задолжителна/ 130 евра за возрасни 65 евра за деца /6 - 11.99 години./

Капацитет на сместувачките единици
Двокреветна соба - 2 pax
Апартман со една спална - 2 + 1 pax
Апартман со една спална (со камин) - 2 + 2 pax

Попусти: 
Дете до 5,99 години   - БЕСПЛАТНО
Дете 6 - 11.99 години  на дополнителен кревет- 50 евра на ден
Возрасен на дополнителен кревет - 60 евра на ден

Early Booking Попуст:
25 % early bookings ПОПУСТ  за сите резервации направени до 31.07.2017 и целосна уплата до 05.08.2017
20 % early bookings ПОПУСТ  за сите резервации направени до 31.08.2017 и целосна уплата до 05.09.2017
15 % early bookings ПОПУСТ  за сите резервации направени до 31.10.2017 и целосна уплата до 05.11.2017
10 % early bookings ПОПУСТ  за сите резервации направени до 30.11.2017 и целосна уплата до 05.12.2017
* Резервациите направени за време на ЕВ ПОПУСТОТ се непроменливи!

Бонус:
7=6, 10=9, 14=12 валидни за период на престој 01.12.2017 - 26.12.2017 | 11.03.2018 - 31.03.2018 | 02.01.2018 - 09.01.2018 | 10.01.2018 - 10.03.2017

Бонусот и EB ПОПУСТОТ може да се комбинираат!

Напомена:
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!