Вид на сместување

01.12.2017 - 20.12.2017 05.03.2018 - 10.04.2018 BB

21.12.2017 - 27.12.2017 03.01.2018 - 07.01.2018 22.01.2018 - 17.02.2018 BB

28.12.2017 - 02.01.2018 BB

08.01.2018 - 21.01.2018 BB

18.02.2017 - 04.03.2018 BB

Студио Lux
(по лице)

34 €

48 €

84 €

39 €

37 €

Апартман  Lux
(по лице) 

45 €

57 €

95 €

48 €

45 €

Апартман  Delux
(по лице) 

54 €

67 €

104 €

58 €

61 €

Апартман  Executive
(по лице)

69 €

80 €

111 €

72 €

74 €

Апартман со две
спални Lux (по лице)

50 €

53 €

103 €

51 €

52 €


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице на база ВВ-со појадок
- Бесплатно користење на BIO -базен со систем за хидромасажа, солен базен, релакс зона, сауна, парна бања, џакузи, фитнес центар, Wi-Fi
- Бејбиситерка за деца (3 - 6 години) од 08:00 до 22:00h
- Трансфер до Гондола, (на рецепција)
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум престој 4 ноќевања за период на престој 21.12.2017 - 27.12.2017 и 28.12.2017 - 02.01.2018!

Капацитет на сместувачките единици
Студио Lux 2 + 1 chd
Апартман  Lux 2 + 1 pax chd
Апартман  Delux 2 + 2 chd или 3 + 1 chd
Апартман  Executive  2 + 2 chd или 3 + 1 chd
Апартман со две спални Lux 4 + 1 pax/ Минимум 4 полноплатежни лица

Доплати:
Вечера - 15 евра за возрасни на ден и 10 евра за деца  (4 - 11.99) на ден.
Божиќна вечера /задолжителна/ - 45 евра за возрасни и 25 евра за деца (4 - 11.99).
Новогодишна Гала Вечера во главниот ресторан /задолжителна/ - 115 евра за возрасни 60 евра за деца (4 - 11.99).
Новогодишна Гала Вечера во Италјански ресторан /опција/ - 155 евра за возрасни и 80 евра за деца(4 - 11.99).

Попусти: 
Дете до 3,99 години- БЕСПЛАТНО
Прво дете 4 - 11,99 години на дополнителен кревет  - БЕСПЛАТНО (на база BB)
Второ дете 4 - 11,99 години на дополнителен кревет во Апартман  deluxe / executive - БЕСПЛАТНО (на база BB)
Трето дете 4 - 11,99 на дополнителен кревет во Апартман deluxe / executive - 20 евра на ден (на база BB)
Возрасен на дополнителен кревет - 40% ПОПУСТ

Early Booking Попуст:
15 % попуст за резервации направени до 15.10.2017 и целосна уплата до 30.10.2017
10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и целосна уплата до 01.12.2017

Бонус:
7=6, 14=12 Валидни за период на престој 08.01.2018 - 20.01.2018 и 11.02.2018 - 10.04.2018 

Бонусот и Попустот не се комбинираат!
Бонусот не е валиден за доплатите!

Напомена:
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!