Вид на сместување

29.12.2017 - 04.01.2018 HB

05.01.2018 - 12.01.2018 HB

23.12.2017 - 28.12.2017 13.01.2018 - 19.01.2018 04.02.2018 - 04.03.2018 HB

20.01.2018 - 03.02.2018 HB

01.12.2017 - 22.12.2017 05.03.2018 - 20.04.2018 HB

Студио
 (по лице)

65 €

46 €

35 €

40 €

33 €

Апартман со една спална
 (по лице)

71 €

52 €

38 €

42 €

35 €

Junior suite
(по лице)

71 €

52 €

38 €

42 €

35 €


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице/за 4 лица на база HB-појадок и вечера
- Бесплатно користење на базен,  сауна,  парна бања
- Трансфер до Гондола
- Wi-Fi на рецепција
 - Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум престој 4 ноќевања за период на престој 29.12.2017 - 04.01.2018!

Капацитет на сместувачките единици
Студио - 2 регуларен кревет + 1 дополнителен кревет
Апартман со една спална - 2 регуларен кревет+ 2 дополнителен креветs
Junior suite - 2 регуларен кревет+ 2 дополнителен креветs

Доплати:
Новогодишна вечера /задолжителна/:
 - во главната сала на ресторанот: 75 евра за возрасни 40 евра за деца /5 - 11,99 години/
 - во зимската градина на ресторанот: 65 евра за возрасни 35 евра за деца /5 - 11,99 години/
паркинг - 9 евра од ноќ- за кола

Попусти: 
Деца до 4,99 години - БЕСПЛАТНО
Дете 5-11.99 години дополнителен кревет – 20 евра на ден
Деца 5 - 11,99 години на регуларен кревет - 25% ПОПУСТ 
Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ 

Early Booking Попуст:
25 % early bookings ПОПУСТ за сите резервации направени до 31.07.2017 и целосна уплата до 05.08.2017
20 % early bookings ПОПУСТ за сите резервации направени до 30.09.2017 и целосна уплата до 05.10.2017
15 % early bookings ПОПУСТ за резервации направени 01.10.2017 till 31.10.2017 и целосна уплата до 05.11.2017
10 % early bookings ПОПУСТ за резервации направени 01.11.2017 till 30.11.2017 и целосна уплата до 05.12.2017
*ЕВ попустот и доплатите не се комбинираат

Бонус:
7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за период на престој  01.12.2017 -21.12.2017 и 13.01.2018 - 20.01.2018 и од 20.02.2018 до крајот на сезоната

Напомена:
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!