Вид на сместување

01.12.2018 - 22.12.2018 /не валидни за период на престој  07.12.2018 - 09.12.2018/

23.12.2018 - 27.12.2018

28.12.2018 - 02.01.2019

03.01.2019 - 28.02.2019

01.03.2019 - 31.03.2019

HB Fit

ALL Fit

HB Fit

ALL Fit

HB Fit

ALL Fit

HB Fit

ALL Fit

HB Fit

ALL Fit

Двокреветна соба (по лице)

€ 24

€ 30

€ 35

€ 42

€ 56

N/A

€ 33

€ 40

€ 24

€ 30

Фамилијарна соба
(по лице)

€ 29

€ 35

€ 41

€ 47

€ 61

N/A

€ 40

€ 45

€ 30

€ 35

Двокреветна соба
(по лице)/ на поткровје

€ 23

€ 29

€ 34

€ 40

€ 55

N/A

€ 32

€ 39

€ 23

€ 29

Апартман  (за две лица)

€ 75

€ 88

€ 99

€ 118

€ 145

N/A

€ 94

€ 115

€ 74

€ 88


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице/за две лица на наведената услуга
- Бесплатно користење на внатрешен базен, фтинес сала, сауна и парна бања, релакс зона, фитнес центар, паркинг
- Трансфер до Гондола (на рецепција)
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум престој 3 ноќевања за период на престој - 23.12.2018 - 02.01.2019!

Капацитет на сместувачките единици:
Двокреветна соба - 2 + 1 pax
Фамилијарна соба - Минимум 2 adults + 3 children, или 3 adults и 1 child 7 -13.99 години и 1 baby - Максимум 4 adults или 2 adults + 3 children
Двокреветна соба на поткровје - 2 adults
Апартман - 4 adults или 2 adults + 2 children

Доплати:
Божиќна вечера /не е задолжителна/ 35 евра за возрасни и 20 евра за деца /4 - 13,99/
Новогодишна вечера /задолжителна/ 80 евра за возрасни I 40 евра за деца /4 - 13,99/

Попусти: 
Дете до 6,99 години на дополнителен кревет во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО
Две деца до 6,99 години  во двокреветна соба - Прво дете - БЕСПЛАТНО, Второ дете 50% -ПОПУСТ
Деца (7 - 13,99 години) на дополнителен кревет во двокреветна соба - 50% ПОПУСТ за секое дете
Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба - 30% ПОПУСТ

All inclusive програма:
Појадок- 07:30 – 10:00 am
 - Пијалоци - вода, џус и топли пијалоци
Ручек (мени) - 12:00 – 14:00 pm
 - Пијалоци - вода, џус, топли пијалоци и локално вино и пиво
Попладневна ужина- 15:30 – 17:30 pm
Сендвичи, колачиња, палачинки и овошје
 - Пијалоци - вода, џус и топли пијалоци
Вечера - 19:00 – 21:00 pm
 - Пијалоци - вода, џус, топли пијалоци и локално вино и пиво


Напомена:
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!