Вид на сместување

01.12.2017 - 20.12.2017 06.03.2018 - 30.04.2018 HB

21.12.2017 - 27.12.2017 11.01.2018 - 03.02.2018 12.02.2018 - 05.03.2018 HB

03.01.2018 - 10.01.2018 04.02.2018 - 11.02.2018 HB

28.12.2017 - 02.01.2018 HB

Двокреветна соба (по лице)
Economy прв спрат

23 €

27 €

35 €

57 €

Двокреветна соба (по лице)

 Стандард

24 €

29 €

36 €

58 €

Студио (по лице)

Economy прв спрат

25 €

30 €

38 €

61 €

Студио (по лице)

Стандард

26 €

31 €

39 €

62 €

Апартман со една спална (по лице)
Economy прв спрат

27 €

34 €

41 €

65 €

Апартман со една спална (по лице) Стандард

29 €

36 €

44 €

67 €

Апартман со две спални
Economy прв спрат (за 4 лица)             

92 €

109 €

143 €

213 €

Апартман со две спални
Стандард (за 4 лица)        

103 €

114 €

148 €

224 €


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице/за 4 лица на база НВ-појадок и вечера
- Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода, сауна,  арома сауна,  парна бања, џакузи, детско катче
- Wi-Fi на целата територија на хотелот
- Трансфер до Гондола (на рецепција)
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

На 31.12.2017  не се служи вечера (Вечерата е заменета со ручек на 01.01.2018)
Минимум престој 5 ноќевања за период на престој 28.12.2017 - 02.01.2018!

Капацитет на сместувачките единици
Двокреветна соба Economy / Стандард- 2 pax
Студио Economy / Стандард - 2 + 1 pax 
Апартман со една спална Economy / Стандард- 2 + 2 pax
Апартман со две спални Economy / Стандард - 4 + 2 pax

Доплати:
Божиќна вечера /не е задолжителна/ - 40 евра за возрасни и 25 евра за деца (2 - 11,99 години)
Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75 евра за возрасни и 45 евра за деца (2 - 11,99 години)

Попусти: 
Дете до 1,99 години  - БЕСПЛАТНО
Прво дете 2 - 11,99 години на дополнителен кревет - 50% ПОПУСТ 
Второ дете 2 - 11,99 години на дополнителен кревет - 10 евра на ден
Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ

Early Booking Попуст:
20 % попуст за резервации направени до30.09.2017 и целосна уплата до 05.10.2017
15 % попуст за резервации направени до31.10.2017 и целосна уплата до 05.11.2017
10 % попуст за резервации направени до30.11.2017 и целосна уплата до 05.12.2017


Напомена:

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ

Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!