Вид на сместување

27.12.2017 - 04.01.2018 HB

05.01.2018 - 11.01.2018 BB

01.12.2017 - 26.12.2017 12.01.2018 - 10.03.2018 BB

01.11.2017 - 30.11.2017 11.03.2018 - 10.04.2018 BB

Студио (за две лица)

110 €

66 €

53 €

48 €

Апартман со една спална (за две лица)

116 €

72 €

59 €

53 €

Апартман со две спални (за 4 лица)

212 €

130 €

101 €

92 €

Доплата за HB

-

9 €

9 €

9 €


Цената вклучува:
- Ноќевање по единица на база BB-со појадок, освен за период на престој 27.12.2017 - 04.01.2018
- Бесплатно користење на базен , парна бања,  фитнес центар, арома сауна,  сауна,  релакс зона, детско катче
- Паркинг 
- Ски гардеробер
- Шатл сервис до Гондола (на рецепција)
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум престој 4 ноќевања за период на престој 27.12.207 - 04.01.2018!

Капацитет на сместувачките единици
Студио - 2 + 1 pax
Апартман со една спална 2 + 1 pax
Апартман со две спални 4 + 1 pax

Доплати:
Божиќна вечера /задолжителна/ on 25.12.2017 - 20 евра за возрасни 12 евра за деца /3 - 12.99/. 
На 25.12.2017 не е возможна доплата за вечера 
Новогодишна вечера /задолжителна/ - 75 евра за возрасни 40 евра за деца /3 - 12.99/

Попусти: 
Дете до 2,99 години  - БЕСПЛАТНО и не користи никаква услуга
Прво дете 3-12,99 години на дополнителен кревет - БЕСПЛАТНО на база ВВ 
Второ дете 3 - 12.99 години  на дополнителен кревет - 50% ПОПУСТ 
Прво дете на дополнителен кревет во период 27.12.2017 - 04.01.2018 - користи БЕСПЛАТНО сместување на база HB (плаќа само НГ Вечера)
Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ

Early Booking Попуст:
20 % ПОПУСТ за резервации до 30.09.2017 и целосна уплата до 10.10.2017. Валидни за период на престој 12.01.2018 - 10.04.2018!
15 % ПОПУСТ за резервации до 31.10.2017 и целосна уплата до 10.11.2017. Валидни за период на престој 12.01.2018 - 10.04.2018!
10 % ПОПУСТ за резервации до 30.11.2017 и целосна уплата до 01.12.2017. Валидни за период на престој 12.01.2018 - 10.04.2018! 
*Резервациите направени за време на ЕВ попустите се непроменливи

Бонус:
7=6, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 for ariivals after 12.01.2018
5=4 за период на престој 01.03.2018 - 10.04.2018

Попустите и бонусите не се комбинираат!

Напомена:
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!