Вид на сместување

01.12.2017 - 21.12.2017 07.01.2018 - 18.01.2018 04.03.2018 - 31.03.2018

22.12.2017 - 28.12.2017 19.01.2018 - 03.03.2018

29.12.2017 - 02.01.2018

03.01.2018 - 06.01.2018

HB

BB

RO

HB

BB

RO

HB

HB

BB

RO

Двокреветна соба
 (по лице)

31 €

24 €

21 €

34 €

27 €

24 €

57 €

40 €

33 €

30 €

Апартман *
(по лице)

36 €

30 €

26 €

40 €

33 €

30 €

68 €

45 €

39 €

35 €

Апартман со една спална   (за две лица) споредна зграда

66 €

44 €

37 €

64 €

50 €

44 €

115 €

68 €

55 €

48 €

Апартман со две спални      (за 4 лица) споредна зграда

114 €

87 €

74 €

129 €

101 €

87 €

235 €

137 €

110 €

94 €

 *Минимум 2 полноплатежни лица

Цената вклучува:
- Ноќевање по лице/за 2 лица и за 4 лица на наведената база
- Бесплатно користење на базен, сауна,  парна бања
- Шатл сервис до гондола (на рецепција)
- Wi-Fi, Ски-гардеробер
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум 4 ноќевања за период на престој: 29.12.2017 - 02.01.2018!

Капацитет на сместувачките единици
Двокреветна соба - 2 + 1 pax
Апартман  (главна зграда)- 2 + 2 children или 3 pax
Апартман со една спална (споредна зграда) - 2 + 2 children или 3 pax
Апартман со две спални (споредна зграда) - 4 + 2 children или 5 pax

Доплати:
Новогодишна вечера / задолжителна / - 75 евра за возрасни 40 евра за деца до 13,99 години.

Попусти: 
Прво дете до  6.99 години  со 2 аdl - БЕСПЛАТНО
Второ дете до  6,99 години  2 adl - 70% ПОПУСТ
Прво дете 7-13,99 години со 2 adl - 50% ПОПУСТ 
Второ дете 7 - 13,99 години со 2 adl - 50% ПОПУСТ
Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ

Early Booking Попуст:
15% попуст за резервации направени до 31.10.2017 и целосна уплата до 05.11.2017
10% ПОПУСТ за резервации направени 01.11.2017 - 30.11.2017 и целосна уплата до 05.12.2017
*EB попустите важат за период на престој 29.12.2017 - 30.11.2018!

Напомена:
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!