Хотелот Зара се наоѓа на работ од врвот Тодорка во Банско, на 400 метри од ски лифтот. Се наоѓа на 500 метри од центарот на Банско. Бесплатен трансфер до ски лифтовите има на располагање на секои 30 минути.

Гостите можат бесплатно да го користат отворениот базен (сезонски) и спа центарот со затворен базен, сауна и сала за фитнес. Бесплатен безжичен интернет е достапен во целиот објект. Секоја соба има балкон, LCD телевизор со кабелска телевизија, фрижидер, сеф, сопствено купатило со када или туш кабина и бесплатен тоалетен прибор. Дел од собите имаат поглед кон планина.
Гостите можат да се опуштат во ресторанот или лоби барот во фоајето. На барање е достапна и храна за посебен режим на исхрана на гостите. Прехрамбената продавница и рестораните се оддалечени на 200 метри од хотелот. Во склоп на хотелот исто така има на располагање козметички салон, сала за разонода, остава за багаж и гардаробер за ски опрема. Во хотелот има и детско игралиште, така што родителите можат да користат услуги и од професионални аниматори.


Вид на сместување

01.12.2018-20.12.2018 05.03.2019-13.04.2019 HB

21.12.2018-27.12.2018

HB

28.12.2018-02.01.2019 HB

03.01.2019-10.01.2019 25.01.2019-10.02.2019 HB

11.01.2019-24.01.2019 11.02.2019-04.03.2019 HB

Двокреветна стандард
соба (по лице)

29 €

34 €

59 €

36 €

33 €

Двокреветна Лукс
соба (по лице)

33 €

38 €

63 €

40 €

37 €

Апартман со една/две спални (по лице)

40 €

45 €

69 €

47 €

44 €


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице на база HB-појадок и вечера
- Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна,  парна бања,  фитнес ценатар, џакузи, релакс соба, детско катче
- Соба за ски-опрема
- Шатл сервис до гондола (на рецепција)
- Wi-Fi
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум 3 ноќевања за период на престој 21.12.2018 - 27.12.2018!
Минимум 5 ноќевања за период на престој 28.12.2018 - 02.01.2019!

Капацитет на сместувачките единици:
Двокреветна стандард соба- 2 pax 
Двокреветна лукс соба - 2 + 1 pax
Апартман со една спална - 2 + 2 pax
Апартман со две спални (мин. 4 лица плаќаат/ 4+2 pax)

Доплати:
Божиќна вечера on 25.12.2018 / задолжителна/ - 25евра за возрасни 15 евра за деца 4 - 11,99 години
Гостите ќе имаат ручек на 26.12, наместо регуларната вечера на 25.12.2018
Новогодишна вечера ( задолжителна) - 65 евра за возрасни 30 евра за деца 4 - 11.99 години
Цената за Новогодишната забава вклучува и забавна програма. 
Гостите ќе имаат ручек на 01.01.2019, наместо регуларната вечера на 31.12.2018
Паркинг - 10 leva (околу 5) на ден за кола - на рецепција
Сеф - 4 (околу 2 евра) на ден -плаќање на рецепција
Влечки - 3 Lev -плаќање на рецепција
Бебешко креветче - 5 lev (2,50 евра) на ден -плаќање на рецепција

Попусти: 
Дете до 5,99 години - БЕСПЛАТНО
Дете 6-11,99 години на дополнителен кревет - 50% ПОПУСТ
(Попустот за деца не важи за период од 28.12.2018-02.01.2019)
Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ 

Early Booking Попуст:

15% попуст за резервации направени до 31.10.2018 и целосна уплата до 10.11.2018
10% попуст за резервации направени до 30.11.2018 и целосна уплата до 01.12.2018
*Не се возможни промени на резервации направени за време на  ЕВ попустите!

Бонус:
7=6, 10=9, 14=12 валидни за период на престој од 01.12.2018

Бонусите и EB попустот не се комбинираат!
Бонусот не е валиден за период на престој  28.12.2018 - 02.01.2019!

Напомена:
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!