Вид на сместување

01.12.2017-21.12.2017 27.12.2017-28.12.2017 05.03.2018-15.04.2018 HB

22.12.2017-26.12.2017 HB

29.12.2017-02.01.2018 HB

03.01.2018-10.01.2018 26.01.2018-11.02.2018 HB

11.01.2018-25.01.2018 12.02.2018-04.03.2018 HB

Двокреветна стандард
соба (по лице)

29 €

34 €

59 €

36 €

32 €

Двокреветна Лукс
соба (по лице)

31 €

36 €

63 €

40 €

36 €

Апартман со една спална (по лице)

34 €

40 €

68 €

43 €

41 €


Цената вклучува:
- Ноќевање по лице на база HB-појадок и вечера
- Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна,  парна бања,  фитнес ценатар, џакузи, релакс соба, детско катче
- Соба за ски-опрема
- Шатл сервис до гондола (на рецепција)
- Wi-Fi
- Хотелско осигурување

Цената не вклучува:
- Туристичка такса 1 евро на ден по лице
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци

Минимум 3 ноќевања за период на престој 22.12.2017 - 26.12.2017!
Минимум 5 ноќевања за период на престој 29.12.2017 - 02.01.2018!

Капацитет на сместувачките единици:
Двокреветна стандард соба- 2 pax 
Двокреветна лукс соба - 2 + 1 pax
Апартман со една спална - 2 + 2 pax

Доплати:
Божиќна вечера on 25.12.2017 /не е задолжителна/ - 25евра за возрасни 15 евра за деца 4 - 11,99 години
За престојот за време на Божиќните празници односно на 25.12.17 -сместување на база BB
Новогодишна вечера (не е задолжителна) - 60 евра за возрасни 30 евра за деца 4 - 11.99 години
Цената за Новогодишната забава вклучува и забавна програма. За сите гости на хотелот на 01.01.2018 стандардната вечера ќе биде заменете со ручек
Паркинг - 10 leva (околу 5) на ден за кола - на рецепција
Сеф - 4 (околу 2 евра) на ден -плаќање на рецепција
Влечки - 3 Lev -плаќање на рецепција
Бебешко креветче - 5 lev (2,50 евра) на ден -плаќање на рецепција

Попусти: 
Дете до 5,99 години - БЕСПЛАТНО
Дете 6-11,99 години на дополнителен кревет - 50% ПОПУСТ
Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ 

Early Booking Попуст:
20% попуст за резервации направени до30.09.2017 и целосна уплата до 10.10.2017
15% попуст за резервации направени до31.10.2017 и целосна уплата до 10.11.2017
10% попуст за резервации направени до30.11.2017 и целосна уплата до 01.12.2017
*Не се возможни промени на резервации направени за време на  ЕВ попустите!

Бонус:
7=6, 10=9, 14=12 валидни за период на престој  01.12.2017

Бонусите и EB попустот не се комбинираат!
Бонусот не е валиден за период на престој  29.12.2017 - 02.01.2018!

Напомена:
За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ
Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!