Вид на сместување

01.12.2017 - 27.12.2017
 HB

28.12.2017 - 02.01.2018
HB

03.01.2018 - 31.03.2018
HB

Двокреветна соба
 (по лице)     

27 €

48 €

30 €

Двокреветна Large соба (по лице)

27 €

54 €

30 €

Апартман со една спална (по лице)

32 €

57 €

37 €

Вила (за 4 лица)

103 €

225 €

112 €Цената вклучува:

- Ноќевање по лице на база HB-појадок и вечера /или ноќевање за 4 лица во вила/

- Бесплатно користење на базен и сауна, Интернет

- Шатл сервис до гондола (на рецепција)

- Хотелско осигурување


Цената не вклучува:

- Туристичка такса 1 евро на ден по лице

- Патничко осигурување

- Индивидуални трошоци

 

Минимум 3 ноќевања за период на престој  28.12.2017 - 02.01.2018!

 

Капацитет на сместувачките единици

Двокреветна соба - 2 pax

Двокреветна Large соба -  2 + 2 chd, 3 + 1 pax

Апартман  - 2 + 2 pax

Вила - 4 + 2 chd, 4 + 1 pax

 

Доплати:

Новогодишна вечера (не е задолжителна) - 55 евра по лице . БЕСПЛАТНО за деца до 4,99 години

 

Попусти:

Деца до 4,99 години - БЕСПЛАТНО, Бебешко креветче - БЕСПЛАТНО

Дете 5 - 13,99 години на дополнителен кревет во DBL Large - БЕСПЛАТНО

Две деца  5 - 13,99 години во апартман - прво дете БЕСПЛАТНО, второ дете  50% ПОПУСТ

Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ

 

Early Booking Попуст:

20% попуст за резервации направени до15.11.2017 и целосна уплата до 20.11.2017

15% попуст за резервации направени до30.11.2017 и целосна уплата до 10.12.2017

 

Бонус:

6=5, 7=6, 14=12 за период на престој до  27.12.2017  и од 17.01.2018

 

Бонусите и EB попустот не се комбинираат!


Напомена:

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ

Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!