Кушадаси е едно од најубавите места на брегот на Егејското Море. Кушадаси нуди можност за незаборавен одмор, тука секој ќе најде нешто за своите желби и потреби, добар одмор, забава...По целодневното уживање на некоја од прекрасните плажи (Ladies Beach, Green Beach, Long Beach) и капење во топлото море, вечерта на располагање Ви стојат безброј кафулиња, ресторани, дискотеки. Добрата локација на Кушадаси овозможува и посета на некој антички локалитет Памукале, Ефес, Дирим...или пак агреналински ден резервиран за посета на aqua park. Што и да одберете сигурно нема да погрешите.

Хотел Tecimen 2**  се наоѓа на 500 метри одалеченост од море , во центарот на градот е лоциран. Сите соби располагаат со тв, балкон, клима. Во склоп на хотелот има ресторан, бар, мал базен. На гостите им е овозможено и користење на интернет.

 

Смена

 

Период

 

Ноќевање

                  Tecimen **                             BB

1

01.06-11.06

10

119

2

06.06-16.06

10

119

3

11.06-21.06

10

149

4

16.06-26.06

10

149

5

21.06-01.07

10

179

6

26.06-06.07

10

179

7

01.07-11.07

10

189

8

06.07-16.07

10

189

9

11.07-21.07

10

189

10

16.07-26.07

10

189

11

21.07-31.07

10

189

12

26.07-05.08

10

189

13

31.07-10.08

10

189

14

05.08-15.08

10

189

15

10.08-20.08

10

189

16

15.08-25.08

10

189

17

20.08-30.08

10

189

18

25.08-04.09

10

189

19

30.08-09.09

10

189

20

04.09-14.09

10

169

21

09.09-19.09

10

169

22

14.09-24.09

10

169

23

19.09-29.09

10

169

24

23.09-04.10

10

169


Во цената е вклучено 10 ноќевања со појадок (BB) , клима и превоз. 
Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
Дете од 6-11,99 години 20% попуст. 
Напомена: Климата во цената е вклучена од 01.07- 31.08.2019
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден. 

ЗА КУШАДАСИ СЕ ПОАЃА ЕДЕН ДЕН ПОРАНО ОД ДАТУМОТ ИСТАКНАТ ВО ТАБЕЛАТА ВО 10ЧАСОТ.