Вид на сместување

01.12.2017 - 21.12.2017 BB

22.12.2017 - 28.12.2017
12.02.2018 - 25.02.2018         BB

29.12.2017 - 03.01.2018 BB

04.01.2018 - 11.02.2018 BB

26.02.2018 - 30.04.2018 BB

Студио (по лице)

15 €

29 €

63 €

34 €

23 €

Апартман со една
спална (за две лица)

35 €

64 €

138 €

78 €

53 €

Апартман со една
спална Large (за 4 лица)

54 €

97 €

196 €

103 €

75 €

Апартман со две
 спални (за 4 лица)

60 €

110 €

196 €

105 €

76 €

Дете (6-11,99 години) на дополнителен кревет

8 €

14 €

23 €

17 €

12 €

Возрасен на дополнителен кревет

14 €

21 €

35 €

23 €

17 €


Цената вклучува:

- Ноќевање по лице во студио/ за 2 или 4 лица во апартман/ на база BB- ноќевање со појадок

- Бесплатно користење на базен. џакузи, сауна, инфрацрвена сауна,парна бања, турска бања, фитнес центар

- Користење на СКИ гардеробер, Интернет

- Шатл сервис до гондола (на рецепција)

- Хотелско осигурување

 

Цената не вклучува:

- Туристичка такса 1 евро на ден по лице

- Патничко осигурување

- Индивидуални трошоци

 

Минимум 3 ноќевања за период на престој  22.12.2017 - 28.12.2017

Минимум 4 ноќевања за период на престој  29.12.2017 - 03.01.2018 и 20.01.2018 - 11.02.2018

  

Капацитет на сместувачките единици

Студио - 2+ 1 pax

Апартман со една спална - 2 + 2 pax или 3 + 1 pax

Апартман со една спална Large - 4 + 0 pax

Апартман со две спални - 4 + 2 pax

 

Доплати:

Ручек во ресторан на хотелот Elegand Lux - 10 евра за возрасни 7 евра за деца 6 - 11.99 години

Вечера во ресторан на хотелот Elegand Lux -10 евра за возрасни 7 евра за деца 6 - 11.99 години

Божиќна вечера (не е задолжителна) - 35 евра за возрасни 25 евра за деца 6 - 11.99 години

Новогодишна вечера (не е задолжителна) - 75 евра за возрасни 40 евра за деца 6 - 11.99 години 

 

Попусти:

Дете до 5,99 години на дополнителен кревет - БЕСПЛАТНО

Дете до 11,99 години  на регуларен кревет - 20% ПОПУСТ на регуларната цена

 

Early Booking Попуст:

15% попуст за резервации направени до31.10.2017 и целосна уплата до 05.11.2017. Валидни за период на престој после 22.12.2017

10% попуст за резервации направени до30.11.2017 и целосна уплата до 05.12.2017. Валидни за период на престој после 22.12.2017

 

Бонус:

За период на престој повеќе од 7 ноќевања - 1 ноќевање ГРАТИС

Валидни за период на престој  01.06.2017 - 21.12.2017 и 08.01.2018 - 30.04.2018

 *Бонусот може да се комбинира со EB попустот!

 

Напомена:

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ

Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!