Вид на сместување

01.12.2017 - 18.12.2017
12.03.2018 - 15.04.2018

HB

19.12.2017 - 25.12.2017
09.01.2018 - 22.01.2018
06.02.2018 - 11.03.2018

HB

02.01.2018 - 08.01.2018
23.01.2018 - 05.02.2018

HB

26.12.2017 - 01.01.2018

HB

Двокреветна соба
(по лице)

24 €

26 €

30 €

46 €

Апартман (за две лица)

67 €

74 €

87 €

136 €

Deluxе Апартман
(за две лица)

88 €

99 €

116 €

180 €


Цената вклучува:

Ноќевање по лице во двокреветна соба и ноќевање за две лица во апартман, на база HB-појадок и вечера

- Бесплатно користење на парна бања, сауна, џакузи и фитнес центар

- Трансфер до гондола (информации на рецепција)

Паркинг - местата на паркинг се ограничени

Хотелско осигурување

 

Цената не вклучува:

Туристичка такса 1 евро на ден по лице

Патничко осигурување

- Индивидуални трошоци

 

Минимум престој - 3 ноќевања за период на престој  02.01.2018 - 08.01.2018 и 23.01.2018 - 05.02.2018!

Минимум престој - 5 ноќевања за период на престој 26.12.2017 - 01.01.2018!

 

Капацитет на сместувачките единици

Двокреветна соба - 2 adl + 2 chd или 3 adl

Апартман  - 2 adl + 2 chd, или 3 adl

Апартман  Deluxe - 2 adl + 2 chd, или 3 adl

 

Доплати:

Божиќна вечера (не е задолжителна) - 35 евра за возрасни 20 евра за деца (2.00 - 11.99 години )

Божиќна вечера на 07.01.2016 (не е задолжителна) - 25 евра за возрасни 15 евра за деца (2.00 - 11.99 години )

Новогодишна вечера (задолжителна) - 50 евра за возрасни 35 евра за деца (2.00 - 11.99 години )

Новогодишна вечера во Меана - 78 евра за возрасни 40 евра за деца (2.00 - 11.99 години )

 

Попусти:

Дете до 1,99 години - БЕСПЛАТНО

Дете 2-11,99 години на дополнителен кревет (со 2 возрасни лица) - БЕСПЛАТНО

Две деца 2-11,99 години со едно возрасно лице - 50% ПОПУСТ и за двете деца

Две деца 2-11,99 години со 2 возрасни лица - прво дете БЕСПЛАТНО, второ дете 50% ПОПУСТ

Возрасен на дополнителен кревет - 30% ПОПУСТ

 

Early Booking Попуст:

20% попуст за резервации направени до 30.09.2017 и целосна уплата до 05.10.2017

15% попуст за резервации направени до 31.10.2017 и целосна уплата до 05.11.2017

10% попуст за резервации направени до 30.11.2017 и целосна уплата до 05.12.2017

 

Бонус:

7=6, 14=12, 21=18 за период на престој 01.12.2017 - 25.12.2017 и  09.01.2018 - 22.01.2018 и  06.02.2018 - 15.04.2018

 

Напомена:

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ

Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!