CASA KARINA 4*

 

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

 

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 15.08.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.08.2019

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 01.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.12.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 15.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.12.2019

 

Ценовник објавен на 26.06.2019:

 

CASA KARINA 4* BANSKO

ПОЛУПАНСИОН

A
01.12.2019
21.12.2019

B
22.12.2019
26.12.2019

C
27.12.2019
03.01.2020

D
04.01.2020
29.02.2020

A
01.03.2020
31.03.2020

STANDARD

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА

2 Возрасни лица

66

70.4

114.4

85.8

66

3 Возрасни лица

92.4

99

160.6

119.9

92.4

1 Возрасно лице

49.5

52.8

85.8

64.9

49.5

1 Возр +1 Дете (0-3,99)

49.5

52.8

85.8

64.9

49.5

1 Возр +1 Дете (4-11,99)

55

58.3

94.6

70.4

55

1 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

55

58.3

94.6

70.4

55

1 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

74.8

79.2

128.7

95.7

74.8

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

66

70.4

114.4

85.8

66

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

85.8

91.3

148.5

111.1

85.8

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

66

70.4

114.4

85.8

66

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

85.8

91.3

148.5

111.1

85.8

2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

105.6

112.2

182.6

136.4

105.6

STUDIO

СТУДИО

 

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

2 Возрасни лица

70.4

72.6

121

90.2

70.4

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

70.4

72.6

121

90.2

70.4

STUDIO LUXX

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

СТУДИО ЛУКС

2 Возрасни лица

81.4

83.6

132

101.2

81.4

3 Возрасни лица

107.8

112.2

178.2

135.3

107.8

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

81.4

83.6

132

101.2

81.4

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

101.2

104.5

166.1

126.5

101.2

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

81.4

83.6

132

101.2

81.4

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

101.2

104.5

166.1

126.5

101.2

2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

121

125.4

200.2

151.8

121

1-BED ROOM APARTMENT

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН СО 1 СПАЛНА

2 Возрасни лица

88

92.4

132

101.2

88

3 Возрасни лица

114.4

121

178.2

135.3

114.4

2 Возр +1 Дете (0-3,99)

88

92.4

132

101.2

88

2 Возр +1 Дете (4-11,99)

107.8

113.3

166.1

126.5

107.8

2 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

88

92.4

132

101.2

88

2 Возр +2 Возр (0-3,99) (4-11,99)

107.8

113.3

166.1

126.5

107.8

2 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

127.6

134.2

200.2

151.8

127.6

3 Возр +1 Дете (0-3,99)

114.4

121

178.2

135.3

114.4

3 Возр +1 Дете (4-11,99)

134.2

141.9

212.3

160.6

134.2

2-BED ROOM APARTMENT

ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

 

АПАРТМАН СО 2 СПАЛНА

4 Возрасни лица

176

184.8

264

202.4

176

5 Возрасни лица

202.4

213.4

310.2

236.5

202.4

4 Возр +1 Дете (0-3,99)

176

184.8

264

202.4

176

4 Возр +1 Дете (4-11,99)

195.8

205.7

298.1

227.7

195.8

4 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99)

176

184.8

264

202.4

176

4 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99)

195.8

205.7

298.1

227.7

195.8

4 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99)

215.6

226.6

332.2

253

215.6

RELEASE DAYS

7//7

14//14

21//21

14//14

7//7

Период на резервирање

Период на престој

Промоции

February 11, 2019

December 26, 2019

December 1, 2019

December 26, 2019

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

February 11, 2019

March 31, 2020

January 4, 2020

March 31, 2020

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

 

Генерални услови:

EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат

Новогодишна вечера се задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год.

Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.

Услуги со доплата:

Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.
Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место

Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.

Резервации за престој во период од 22.12.19 до 03.01.20 мора да се со 100% уплата до 10.12.2019

Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.

 

 

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

 

Политика на отказ на резервација:

Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ

Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ

Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали

No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),