Помал хотел во традиционален бугарски стил. Петоспратна зграда, пространи и удобни соби, бар, затворен базен, фитнес сала, квалитетна услуга.

Хотелот е оддалечен на 1 км од центарот на Банско, 400 метри од жичарата
 

Вид на сместување

01.12.2018 - 27.12.2018 04.01.2019 - 15.04.2019

RO

28.12.2018- 03.01.2019

RO

Апартман со

една спална   (2+2)

60 €

117 €

Апартман со

две спални   (4+2)

87 €

147 €


Цената вклучува:

Ноќевање по единица на база RO-наем

Бесплатно користење на базен, сауна и парна бања

Интернет на јавните места 

Бесплатен шатл сервис до гондолата (пријавување на рецепција)

Хотелско осигурување


Цената не вклучува:

Туристичка такса 1 евро на ден по лице

Патничко осигурување

Индивидуални трошоци


Минимум престој - 3 ноќевања во период на престој 28.12.2018 - 03.01.2019!


Капацитет на сместувачките единици

Апартман со една спална - 2 + 2 pax

Апартман со две спални - 4 + 2 pax


Доплати:

Појадок - 5 евра за возрасни/на ден 3 евра за деца 6 - 11,99 години (во ресторанот на Grand Montana Hotel)

Вечера - 10 евра за возрасни на ден и  5 евра за деца 6 - 11,99 години (во ресторанот на Grand Montana Hotel)

Појадок и вечера за деца до 5,99 години (со две возрасни лица) - БЕСПЛАТНО

Божиќна вечера /не е задолжителна/ - 25 евра за возрасни 15 евра за деца 6 - 11,99 години (во ресторанот на Grand Montana Hotel)

Новогодишна вечера /не е задолжителна/ - 47 евра за возрасни 25 евра за деца 6 - 11,99 години (во ресторанот на Grand Montana Hotel)


Early Booking Попуст:


10% попуст за резервации направени до 01.11.2018 и целосна уплата до 10.11.2018


Бонус:

7=6, 11=9, 14=11 за период на престој 01.12.2018 - 27.12.2018 и 04.01.2019 - 15.04.2019Попустите и бонусите можат да се комбинираат!Напомена:

За овој аранжман важат општите услови за патување на Т.А.СКАУТ

Цените се изразени во евра (1 евро = 62 мкд). Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност!