Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ  располага со двокреветни и со трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.


ЦЕНОВНИК

114.06-23.06.2021200
223.06-02.07.2021220
302.07-11.07.2021250
411.07-20.07.2021280
520.07-29.07.2021280
629.07-07.08.2021280
707.08-16.08.2021280
816.08-25.08.2021260
925.08-03.09.2021250
1003.09-12.09.2021220


   * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

 (9 полни пансиони со вклучен превоз).

- Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ   од 50 % од цената на аранжманот.

- Второ  дете до 12 год. - ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)


-Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст


- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).


* Намалување за патување со сопствен превоз - 10 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место


Поаѓање за Црна Гора

Скопје (Дрво Декор) – 05.00часот


-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

-Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


НАПОМЕНА


- ЗА УПЛАТА НА АРАНЖМАН ПРЕКУ СИНДИКАТИТЕ СО КОИ ИМАМЕ СКЛУЧЕНО ДОГОВОР ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПОПУСТОТ ЗА ВРЕМЕ НА ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА Е ФИКСЕН 10%.

- ПОПУСТОТ ЗА РАНА УПЛАТА ВАЖИ САМО ЗА ПЛАЌАЊЕ ВО ГОТОВО И ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА.

-ДОКОЛКУ СЕ ПРАВИ ПРОМЕНА НА АРАНЖМАН УПЛАТЕН СО ПОПУСТ, НОВИОТ ДОГОВОР СЕ КАЛКУЛИРА СОГЛАСНО РЕДОВНИОТ ЦЕНОВНИК И ВО ПЕРИОДОТ КОГА СЕ ВО ТЕК ПОПУСТИТЕ ЗА РАНА УПЛАТА.

- ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ЌЕ БИДАТ ЗАПАЗЕНИ СИТЕ ПРОТОКОЛИ, ЗАДОЛЖИТЕЛНА ДЕЗИНФЕКЦИЈА ПРИ ВЛЕЗ ВО АВТОБУС, ОДРЖУВАЊЕ НА ДИСТАНЦА НА ПАТНИЦИ КОИ НЕ ПАТУВААТ ЗАЕДНО.

- СЕ ПАТУВА СОГЛАСНО МОМЕНТАЛНИТЕ ПРОТОКОЛИ ЗА ПРЕВОЗ.

- ЗА ВРЕМЕ НА ПАТУВАЊЕТО ВО АВТОБУС ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е НОСЕЊЕ НА МАСКА СО КОЈА СЕ ПОКРИВА УСТАТА И НОСОТ. ПАТНИЦИТЕ СЕ ДОЛЖНИ ЗА ЦЕЛО ВРЕМЕ ТРАЕЊЕ НА ПАТУВАЊЕТО ДА ВНИМАВААТ НА СВОЈАТА БЕЗБЕДНОСТ И НА БЕЗБЕДНОСТА НА ЦЕЛА ГРУПА, И ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПРАВИЛАТА И ПРЕПОРАКИТЕ.

- ТА СКАУТ НЕ СНОСИ НИКАКВА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ НА ИНТЕРНЕР КОНЕКЦИЈАТА ВО ОБЈЕКТИТЕ.

- ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1 ЕВРО ДНЕВНО ПО ЛИЦЕ