Свети Никола

Сандански

Свети Никола

Лето 2015

Сутоморе

Туристичка населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни пракови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.
Прочитај Повеќе

Будва - Небојша

Будва е најатрактивното место на јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1и 2..., а најголема атракција претставува Стариот град кој го каректиризираат тесни улични. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св. Никола кој е најголем во овој дел на Јадранот, а до него се стигнува со брод-такси. Вилата Небојша се наоѓа на главната улица која води кон Словенска плажа и саемот. Одалечена е од море околу 300 метри.
Прочитај Повеќе

Будва - Вукманович

Будва е најатрактивното место на јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1и 2..., а најголема атракција претставува Стариот град кој го каректиризираат тесни улични. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св. Никола кој е најголем во овој дел на Јадранот, а до него се стигнува со брод-такси. Вилата Небојша се наоѓа на главната улица која води кон Словенска плажа и саемот. Одалечена е од море околу 300 метри.
Прочитај Повеќе

Чањ

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуен-ата Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со многубројните излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.
Прочитај Повеќе

Евиа

Евиа е втор најголем остров во Грција. Одалечен од Скопје околу 490 км. Островот е долг 180км, главен град е Халкида во чија близина се наоѓа мост кој го поврзува островот со копно. Од Атина е одалечено 80км. Островот Евиа е омилена дестинација на локалното население. Се одликува со долги песочни плажи, поволни климатски услови, богата флора и фауна, многу борова шума, бројни термални извори и археолошки наоѓалишта. Најпопуларното туристичко место е Пефки кое се наоѓа на северната страна на островот.
Прочитај Повеќе

Полихроно

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотели, маркети, пекари, таверни, ресторани, кафичи, пицерии се гаранција за пријатен и незаборавен одмор.
Прочитај Повеќе

8 Март

СОЛУН - ПАРАЛИЈА - МЕТЕОРИ

Состанок со групатa на Дрво декор. во 05.00. Поаѓање за Солун. Слободно време за прошетка низ шопинг центарот КОСМОС и ИКЕА. Поаѓање за Паралиа околу 14:00ч. која се наоѓа во областа Пиериа – една од најпознатите летувалишта во Грција. Сместување во хотел. Вечерта прослава на 8ми Март (вечера со музика и пијалок). Ноќевање.
Прочитај Повеќе

Зима 2014 - 2015

Банско - Хотел Елида

Фамилијарниот хотел Елида се наоѓа на 700 метри од жичарата и 600 мерти од ценатрот на Банско. Хотелот располага со 14 двокреветни соби и 4 соби во кои може да се сместат двајца возрасни и две деца до 14 години.
Прочитај Повеќе

Банско - Хотел Тринити

Во цената е вклучено 7 ноќевања со појадок и вечера по лице Во цената е вклучено користење на базен, сауна, парна бања, џакузи. Трансфер до жичара неколку пати во текот на денот.
Прочитај Повеќе

Банско - Хотел MPM SPORT

Фамилијарниот хотел Елида се наоѓа на 700 метри од жичарата и 600 мерти од ценатрот на Банско. Хотелот располага со 14 двокреветни соби и 4 соби во кои може да се сместат двајца возрасни и две деца до 14 години.
Прочитај Повеќе

Банско - Регнум 5*

Apart Hotel Regnum е прекрасен хотел за релаксација и одмор, каде комфортот и автентичниот стил се споедни во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400м од првата станица на гондола лифтот и на 900м од центарот на Банско.
Прочитај Повеќе